Tell: +380988127521, +380442218587
Email: sorty@kunzov.com
Неділя, 05.05.2024, 04:57

Головна | Митно-брокерські послуги

Мова
Меню сайту
Пошук
Корисні посилання
  • Адміністрація президента України
  • Верховна Рада України
  • Кабінет Міністрів України
  • Міністерство аграрної політики та продовольства України
  • Міністерство екології та природних ресурсів України
  • Міністерство охорони здоров'я України
  • Державна фіскальна служба України
  • Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів
  • Український інститут експертизи сортів рослин
  • Нормативно-правова база
  • ЗУ "Про охорону прав на сорти рослин
  • ЗУ "Про насіння і садивний матеріал"
  • ЗУ "Про карантин рослин"
  • ЗУ "Про приєднання України до Міжнародної конвенції по охороні нових сортів рослин"
  • ЗУ "Про приєднання України до Схеми сортової сертифікації насіння зернових культур, Схеми сортової сертифікації насіння кукурудзи та сорго ОЕСР"
  • ЗУ "Про пестициди і агрохімікати"
  • Наказ Мінприроди від 20.11.2008 №595
  • Постанова КМУ №295 від 04.03.96
  • ЗУ "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення"
  • Податковий кодекс України
  • Цивільний кодекс України
  • Митний кодекс України
  • Кримінальний кодекс України
  • Господарський кодекс України
  • Кодекс України про адміністративні правопорушення
  • Постанова КМУ №1183 "Про заходи щодо реалізації Закону України "Про охорону прав на сорти рослин"
  • Постанова КМУ №299 "Про затвердження Тимчасового порядку проведення сертифікації насіння та садивного матеріалу"
  • Постанова КМУ №447 "Про затвердження Порядку маркування партій насіння"
  • Міжнародна конвенція з охорони нових сортів рослин
  • КЮНЗОВ

    Імпорт насіння (ввезення насіння в Україну), експорт насіння (вивезення насіння з України), отримання для цього необхідних дозвільних документів, таких як: карантинний дозвіл на імпорт (КДІ), карантинный сертифікат,  фітосанітарний сертифікат, сертифікат походження та проходження різного роду контролю 

     

     

     

     

     

    Фірма КЮНЗОВ надає весь спектр митно-брокерських послуг і консалтинг по експорту/імпорту насіння та садивного матеріалу:

    1. Отримання дозвільних документів, необхідних для здійснення експорту та імпорту насіння та садивного матеріалу: карантинний дозвіл на імпорт (КДІ), карантинный сертифікат, фітосанітарний сертифікат, сертифікат походження.

    2. Проведення комплексу заходів необхідних для проходження фітосанітарного, санітарно – епідеміологічного та інших контролів для здійснення експорту насіння, імпорту насіння та садивного матеріалу.

    3. Підготовка необхідних документів для здійснення експорту та імпорту насіння та садивного матеріалу (інвойс, зовнішньо-економічний контракт,  упаковочний лист та інше).

    4. Реєстрація суб’єктів господарювання для здійснення зовнішньо-економічної діяльності в сфері сільського господарства в відповідних державних установах (акредитація суб’єкта господарювання в митних органах України, внесення змін щодо назви суб’єкта господарювання, юридичної адреси суб’єкта господарювання в  акредитаційній інформації  в митних органах України; реєстрація, зміна назви, зміна юридичної адреси в органах карантинного та фітосанітарного контролю)


    Оскільки сорти рослин є об’єктами права інтелектуальної власності, митний контроль і митне оформлення здійснюються в загальному порядку з урахуванням особливостей, встановлених Митним Кодексом. Крім цього, імпорт та експорт насіння і садивного матеріалу регулюється одразу двома профільними законами, а саме: Законом України «Про насіння і садивний матеріал» та  Законом України «Про карантин рослин».

    Окремі види продукції (в тому числі насіння та садивний матеріал) підлягають спеціальному контролю. Здійснюючи експортно-імпортні операції, суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності, крім митного контролю, повинен розв'язати проблеми, які пов'язані із застосуванням спеціальних видів контролю на кордоні, — ветеринарного, карантинного, екологічного, радіологічного, санітарно-епідеміологічного та гомологічного.

    Імпорт та експорт насіння обтяжений великою кількістю дозвільних процедур та заходів - зі сторони держави  ці обтяження виправдані високим рівнем фітосанітарного ризику, пов’язаного із перевезенням через кордон країни карантинних об’єктів (наприклад, ризик завозу і розповсюдження шкідників, хвороб рослин і бур’янів), що може завдати значних збитків господарству країни.

    Насіння ввозиться на територію України за наявності карантинного дозволу на імпорт, який видається Держветфітослужбою України. Також для ввезення/вивезення насіння необхідно отримати карантинний сертифікат. Для отримання карантинного сертифікату в орган Держветфітослужби подається заява та документ, який підтверджує внесення плати за видачу сертифікату. Після подання документів фітосанітарний інспектор проводить відповідні фітосанітарні процедури та видає карантинний сертифікат чи відмовляє в його видачі з обґрунтуванням причин. У карантинному дозволі на імпорт зазначаються обов'язкові «фітосанітарні заходи». Зазначимо, що необхідність отримання таких документів як «карантинний дозвіл на імпорт» та «карантинний сертифікат» прямо передбачена законом; крім того, вони внесені у перелік документів дозвільного характеру.

    Первинний огляд підкарантинної продукції, що надходять з-за кордону, проводиться до розвантаження, реєструється у журналі реєстрації фітосанітарного контролю підкарантинних та підконтрольних матеріалів і транспортних засобів, що прибувають в Україну з-за кордону через прикордонний пункт і оформляється актом фітосанітарного контролю у двох примірниках: один - для вантажоотримувача, а другий - залишається на прикордонному пункті з карантину рослин. За відсутності зараження карантинні об'єкти пропускаються до місця призначення. Крім цього, для всіх підконтрольних і підкарантинних матеріалів обов'язковим є вторинний огляд за місцем розмитнення (розвантаження) підкарантинної продукції державним інспектором. Після того, як державний інспектор з карантину рослин пересвідчиться, що підкарантинний вантаж супроводжується карантинним дозволом на імпорт (КДІ), є фітосанітарний сертифікат країни-експортера, фітосанітарний контроль підкарантинних і підконтрольних матеріалів, що надходять з-за кордону, теж оформляється актом фітосанітарного контролю. За необхідності може бути проведена лабораторна експертиза за місцем отримання вантажу з відбором зразків для карантинної експртизи, що забезпечуються етикеткою зразка підкарантинного матеріалу.

    Закон України «Про насіння і садивний матеріал» визначає, що ввезення насіння на територію України можливе за умови приналежності цього насіння до сорту, включеного до Реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, а також за наявності сертифікатів країни експортера. До сертифікатів країни експортера, що подаються митному органу при ввезенні на митну територію України насіння та садивного матеріалу, належать сертифікат ISTA про якість насіння та сертифікат OECD, що засвідчує сортову відповідність насіння і садивного матеріалу. У разі, якщо країна-експортер не приєдналася до насіннєвої схеми OECD за відповідним видом рослин, митне оформлення насіння таких рослин здійснюється за наявності сертифіката ISTA та документа, що засвідчує сортову відповідність насіння країни-постачальника (виробника). Крім того, для подальшої реалізації в Україні насіння повинне супроводжуватися вже українським сертифікатом, що підтверджує їх сортові та посівні якості і переміщення насіння територією України повинно здійснюватися з попереднім повідомленням Департаменту фітосанітарної безпеки Держветфітослужби. Вивезення насіння та/або садивного матеріалу за межі митної території України здійснюється за дозволом власника сорту (сорт повинен бути внесений до Державного реєстру сортів рослин України) та супроводжується міжнародними сертифікатами (ISTA, OECD).

    Згідно Закону України «Про карантин рослин» вивезення підкарантинних матеріалів за межі України проводиться на основі фітосанітарного догляду в супроводі фітосанітарного сертифіката на експорт міжнародного зразка, що видається на кожну транспортну одиницю. Фітосанітарний контроль експортованих підкарантинних матеріалів проводиться у місці попереднього відвантаження і додатково в прикордонних пунктах при перевантаженні, коли формується товарна партія з видачею фітосанітарного сертифіката. При експорті без перевантаження в прикордонних пунктах здійснюється тільки контроль за правильним оформленням фітосанітарного сертифіката на експорт, який видано з місця відвантаження. Якщо фітосанітарний сертифікат за місцем відвантаження оформлено неправильно, в пункті вивезення оформляється новий сертифікат.

    Рішення держінспектора щодо заборони вирощування, вивезення, зберігання чи використання підкарантинної продукції є обов'язковим для виконання. На підприємців, винних у порушенні карантинних вимог щодо вивезення з карантинних зон або ввезення з-за кордону підкарантинних матеріалів, за подання головних державних інспекторів з карантину рослин накладається штраф у судовому порядку.

    Відповідно до вимог чинного митного законодавства України, при експорті та імпорті насіння та садивного матеріалу одним із основних документів, що повинен супроводжувати партію товару є Сертифікат походження товару. Даний сертифікат також є підставою для надання суб'єкту зовнішньоекономічної діяльності преференції та пільг щодо сплати митних зборів.

    Сертифікат походження товару – це документ встановленої форми, який однозначно свідчить про країну походження (обробки) товару і виданий органом держави-експортера. Він оформляється на спеціальному бланку формату А4 і має ступені захисту. На території України послугу з видачі Сертифікатів походження здійснює Торгово-промислова палата України.

    Є такі форми сертифікату походження:

    - сертифікат походження загальної форми англійською мовою;
    - cертифікат СТ-1 для експорту товарів до країн СНД;
    - сертифікат походження загальної форми (російською мовою) для експорту товарів до країн СНД при умові невідповідності вимогам для сертифікату СТ-1;
    - преференційний сертифікат форми "А" в рамках Генеральної системи преференцій (країни ЄС, Японія, Туреччина);
    - НОВЕ сертифікат EUR.1 в рамках автономних торгових преференцій Європейського Союзу;
    - преференційний сертифікат EUR.1 для експорту товарів до Республіки Македонія;
    - сертифікат походження форми У-1 (діє в межах митної території України);
    - сертифікат походження для преференційних товарів, що експортуються до Мексики;
    - сертифікат походження послуг.

    Фірма Кюнзов надасть консультації та допоможе отримати такі документи, як Сертифікат походження, Карантинний дозвіл на імпорт (КДІ), Карантинный сертифікат, Фітосанітарний сертифікат, Сертифікат відповідності у найкоротші строки.

    Крім отримання вищеперерахованих дозвільних документів для проходження митного контролю і митного оформлення партії насіння, потрібно забезпечити й іншими супровідними документами: інвойс, зовнішньо-економічний контракт, пакінг-лист та інше. Велику роль при здійсненні експорту насіння відіграє маркування партій насіння та забезпечення їх необхідними етикетками встановленого зразка. Від правильності складання вищезгаданих документів прямо залежить проходження митного контролю та ставлення до Вас ваших партнерів, які в кінцевому результаті отримають супровідні документи, з яких можна буде зробити висновок про кваліфікацію.

    Для здійснення зовнішньоекономічної діяльності (в тому числі пов’язаної з насінням та садивним матеріалом) суб’єкт ЗЕД повинен стати на облік в митниці (акредитуватися) та зареєструватися в карантинній (фітосанітарній) службі. Дані процедури являються одноразовими і підтвердженням їх проходження є: акредитації на митниці – облікова картка з відміткою митниці; реєстрації в карантинній (фітосанітарній) службі – лист-повідомлення ГОЛОВНОЇ ДЕРЖАВНОЇ ФІТОСАНІТАРНОЇ ІНСПЕКЦІЇ про присвоєння номера та внесення в Реєстр осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов'язану з виробництвом та обігом об'єктів регулювання.

    Акредитація підприємства в митних органах відбувається на підставі поданого підприємством до уповноваженого органу пакету документів згідно з Наказом Міністерства Фінансів № 634 від 30.05.12 «Про встановлення порядку обліку осіб, які здійснюють операції з товарами» та даних про підприємство, набраних і збережених за допомогою програми MD Declaration чи QDPro, що подаються на електронному носії.

    Реєстрація в карантинній службі (фітосанітарній службі) є обов'язковою процедурою для підприємств, які планують займатися господарською діяльністю, пов'язаною з обігом об'єктів регулювання у сфері карантину рослин, в тому числі насіння та садивного матеріалу. Тільки після цього можна оформляти такі документи, як карантинний дозвіл на імпорт/транзит, фітосанітарний сертифікат, фітосанітарний сертифікат на реекспорт.

    Звертаємо Вашу увагу, що при зміні назви юридичної особи, зміни адреси чи керівництва необхідно вносити відповідні зміни до облікових даних в митних органах та до реєстраційних даних карантинної (фіто санітарної) служби.

    Фірма Кюнзов забезпечить швидку реєстрацію та внесення необхідних змін в облікових даних в митних органах України та карантинній (фітосанітарній) службі та внесе зміни щодо назви підприємства, зміни юридичної адреси та інше.

    Висновок державної  санітарно-епідеміологічної  експертизи (Висновок санітарно-епідеміологічної служби, Рішення санітарно-епідеміологічної служби, гігієна, гігієнічний сертифікат, гігієнічний висновок, гігвисновок)

    Оскілки наша компанія надає митно-брокерські послуги, хоч і в вузько направленому сегменті – експорт/імпорт насіння та посадкового матеріалу та отримання для цього необхідних дозвільних документів, до нас все одно часто звертаються з проханнями допомоги у отриманні дозвільних документів на інші види продукції.

    Найбільш затребуваним з таких документів є Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи чи як його ще називають: висновок санітарно-епідеміологічної служби, рішення санітарно-епідеміологічної служби, гігієна, гігієнічний сертифікат, гігієнічний висновок, гігвисновок та інше.

    Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи можна класифікувати за трьома видами:

    • висновок санітарно-епідеміологічної експертизи на вид діяльності (роботи, послуги);
    • висновок санітарно-епідеміологічної експертизи на технічну документацію (ТУ);
    • висновок санітарно-епідеміологічної експертизи на продукцію (харчової та промислової груп товарів).

    Висновок СЕС (гігієнічний сертифікат) на продукцію – це офіційний документ, що підтверджує відповідність готової продукції, що ввозиться в Україну чи виробленої на території України, санітарно-епідеміологічним вимогам та нормам, що діють на території України і видається як для митного очищення (для імпортної продукції – пред'явлення на вимогу митних органів) так і для внутрішнього обороту товарів. Цей документ підтверджує створення умов, що забезпечують безпеку товарів та послуг для здоров’я і життя людей та навколишнього середовища.

    Визначення необхідності отримання висновку СЕС для конкретної партії продукції, що імпортується визначається на підставі аналізу кодів УКТ ЗЕД, а для вітчизняної продукції на підставі нормативного документу, який використовується для виробництва продукції (ТУ, ДСТУ і т.д.). Також варто зазначити, що при відсутності необхідності пред'явлення висновку СЕС митним органам, він знадобиться при подальшому обороті товарів усередині країни (реалізації) або ж при перевірці контролюючими органами.

    Для отримання висновку санітарно-епідеміологічної експертизи на продукцію нам необхідно:

    • назва та перелік продукції;
    • опис продукції чи іншого об’єкту експертизи (зовнішній вигляд, склад, сфера застосування) або листи безпеки на окремі види товарів; нормативні документи на виробництво продукції;
    • код УКТЗЕД (Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності) для імпортованої продукції;
    • код ДКПП (Державний класифікатор продукції та послуг) для вітчизняної продукції;
    • реєстраційні документи заявника;
    • данні про компанію-виробника;
    • договір або контракт.

    Компанія Кюнзов максимально полегшить та прискорить процес отримання Висновоку державної  санітарно-епідеміологічної  експертизи (Висновоку санітарно-епідеміологічної служби, Рішення санітарно-епідеміологічної служби, гігієни, гігієнічного сертифікату, гігієнічного висновоку, гігвисновоку) для будь-якої групи товарів, робіт та послуг.

    Copyright MyCorp © 2024